سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اعزام مبلغان فرهنگی به عراق و مرز مهران در ایام اربعین حسینی - تولیدات ویژه وب

 

 

اعزام مبلغان فرهنگی به عراق و مرز مهران در ایام اربعین حسینی

۲۷۰مبلغ و روحانی در مواکب عراق و مرز مهران مستقر شده اند و به خدمت رسانی زائران و امور فرهنگی مشغول هستند.

به گزارش خبرگزاری صداسیما مرکز خراسان رضوی، معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی،اعزام مبلغان فرهنگی به عراق و مرز مهران در ایام اربعین حسینی خدمات این نهاد را در دو بخش توضیح داد و گفت: بخش اول شامل مبلغانی می‌شود که همراه با کاروان‌های روستاها و شهرهای استان عازم کربلا شده اند و گروه دوم روحانیانی هستند که در موکب‌های ایرانی و عراقی واقع در شهرهای نجف، کربلا، سامرا و کاظمین مستقر و به امور فرهنگی مشغول شده اند.

حجت‌الاسلام علی بخشی افزود: تعداد افراد اعزام شده در گروه‌های اول و دوم حدود ۲۲۰نفر است؛ همچنین حدودا ۵۰نفر از طرف سازمان تبلیغات نیز در موکب‌های مرز مهران مستقر و به خدمت‌رسانی‌ به زائران و اموراتی همانند پاسخ به سوالات شرعی، برگزاری نماز جماعت و... می‌پردازند.

وی تصریح کرد: همچنین سازمان تبلیغات، انجام هماهنگی‌هایی چون تهیه اقلام با قیمت مناسب، دریافت مجوز و ... را برای ۶۷هیات‌ مذهبی مشهدی که در شهرهای سامرا، کاظمین، کوت، بصره، مسیر نجف تا کربلا و ... به برپایی مواکب پرداخته‌اند، به انجام رسانده است.

این مسوول با اشاره به دیگر اقدامات به مناسبت اربعین در خراسان رضوی، بیان کرد: قرار است در بیش از ۲۰شهرستان استان، مراسم جاماندگان اربعین برگزار خواهد شد که مردم مسیری را پیاده طی خواهند کرد؛ برای مثال در نیشابور از تکیه ابوالفضلی تا امام‌زاده محروق مسیر پیاده‌روی مراسم جاماندگان اربعین است.

معاون فرهنگی اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی، ابراز کرد: مراسم جاماندگان اربعین به علت پیاده‌روی بیست و هشتم ماه صفر به صورت متمرکز در مشهد برگزار نخواهد شد.پربازدیدترین های ویژه وب

جدیدترین های ویژه وب