رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

برگزاری مراسم شب مبارک قدر در 61 بقعه متبرکه و 5 هزارو 500 مسجد خراسان رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

برگزاری مراسم شب مبارک قدر در 61 بقعه متبرکه و 5 هزارو 500 مسجد خراسان رضوی

مراسم احیای شب 21 ماه مبارک رمضان در 61 بقعه متبرکه و 5 هزارو 500مسجد خراسان رضوی برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی ،مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی گفت: همزمان با دومین شب از شبهای قدر، 

برگزاری مراسم شب قدر در 61 بقعه متبرکه و 5 هزارو 500مسجد خراسان رضویمراسم احیای شب 21 ماه رمضان و سوگواری در سالگرد شهادت امیرمومنان حضرت علیّ علیه السّلام در 61 بقعه متبرک امامزادگان و بیش از پنج هزار و 500 مسجد و حسینیه خراسان رضوی با حضور زائران عزادار برگزار شد.

حجّت الاسلام محمّد احمدزاده افزود: در این مراسم که از ساعت 21پنجشنبه شب تا بامداد جمعه ادامه داشت، سخنرانان و مداحان به سخنرانی، قرائت دعای جوشن کبیر، عزاداری و مرثیه سرایی و مراسم قرآن بر سر گرفتن پرداختند.

او گفت:همچنین همزمان با شب‌های مبارک قدر 70محفل انس با قرآن کریم در بقاع متبرک شاخص استان با حضور استادان برجسته ایرانی و مصری برگزار شد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی با اشاره به وجود 139موقوفه برای ماه مبارک رمضان در خراسان رضوی افزود: این موقوفات به برگزاری مراسم احیای شب های قدر، عزاداری برای شهادت حضرت امام علیّ علیه السّلام، روضه خوانی، ختم قرآن و افطاری برای روزه داران اختصاص دارد.

مسئول امور مبلغان اداره کل تبلیغات اسلامی خراسان رضوی نیز گفت: همزمان با شب 21 ماه مبارک رمضان و سالگرد شهادت حضرت امام علیّ علیه السّلام، مراسم احیا و سوگواری در پنج هزار و 500 مسجد و حسینیه استان برگزار شدوبیش از سه هزار و 300نفر از روحانیان مستقر در روستاها و مبلغان اعزامی در ماه مبارک رمضان این مراسم احیاء و سوگواری را برگزار کردند.

حجّت الاسلام حسینعلی رحمتی افزود: مراسم شب 21 ماه رمضان هم چنین با حضور پرشور مردم در بیش از یک هزار مسجد و حسینیه مشهد مقدّس برگزار شد.

وی گفت: تلاوت قرآن کریم، قرائت دعای جوشن کبیر، موعظه و سخنرانی پیرامون فضایل و شخصیت حضرت علیّ علیه السّلام و فضیلت شبهای قدر، مرثیه خوانی و ذکر مصیبت برای حضرت علیّ علیه السّلام از مهم‌ترین برنامه های شب قدر در مساجد و حسینیه‌ها در این شب بود.