رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

جشن فرخنده میلاد ابن الرّضا علیه السّلام در بارگاه ملکوتی رضوی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

جشن فرخنده میلاد ابن الرّضا علیه السّلام در بارگاه ملکوتی رضوی

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، حرم ملک پاسبان رضوی یکپارچه غرق نور و شادی شده و صدای مدیحه سرایی و مولودی خوانی مداحان و ذاکران اهل بیت علیه السّلام در صحن و سرای رضوی طنین انداز شده است.

بارگاه منور امام هشتم علیه السّلام امروز میزبان هزاران زائرِ و مجاور دلداده و عاشقی است که با سلام و درود بر محمد و آل او، دست بر دامان میوه دل آقا امام رضا علیه السّلام زده‌اند.

به همین مناسبت ویژه برنامه هایی در حرم مطهر رضوی برگزار می شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت : مراسم جشن  میلاد جوادالائمه علیه السّلام امرز از ساعت 10 و 30دقیقه در رواق امام خمینی رحمت الله علیه حرم رضوی با سخنرانی حجت‌الاسلام رضایی تهرانی؛ استاد حوزه و دانشگاه برگزار می‌شود.

حجت الاسلام‌سید جلال حسینی افزود: مدیحه‌سرایی و مولودی‌خوانی مداحان اهل‌بیت علیه السّلام و تواشیح خوانی گروههای سیره النّبی صلّی الله علیه و اله و سلّم و ولی عصرعجل الله تعالی ظهوره و فرجه الشّریف از برنامه های این مراسم است.

به گفته وی به همین مناسبت در دیگر صحن‌ها و رواق‌های حرم رضوی برنامه‌های متعددی چون حلقه معرفت، فقه زندگی، پرسمان دینی، سخنرانی و مدیحه سرایی برگزار می شود.

حجّت الاسلام‌سید جلال حسینی افزود: حجت الاسلام والمسلمین فرازی نیز در شام ولادت ابن الرّضا علیه السّلام برنامه سخنرانی خواهند داشت و در ادامه برای بهره‌مندی هر چه بیشتر زائران و مجاوران بارگاه ملائک پاسبان رضوی مدیحه سرایی و مولودی خوانی در نظرگرفته شده است.

همچنین جشن شب میلاد حضرت امام جواد علیه السّلام دیشب پس از اقامه نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی رحمت الله علیه همراه با پخش صوت سراسری در اماکن متبرکه رضوی برگزار شد.

در این مراسم مداحان و ذاکران اهل بیت عصمت و طهارت علیهم السّلام در مدح و ثنای فرزند بزرگوار امام رضا علیه السّلام به مدیحه سرایی، گروه سرود سیره النّبی صلّی الله علیه و اله و سلّم به تواشیح‌خوانی و حجّت الاسلام راشد یزدی به ایراد سخنرانی پرداختند.