رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

صداوسیمای خراسان رضوی در هفته دفاع مقدس - محتوای خبر

 

 

متن خبر

صداوسیمای خراسان رضوی در هفته دفاع مقدس

مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی از برنامه ریزی رسانه استانی در هفته دفاع مقدس خبر داد.

صداوسیمای خراسان رضوی در هفته دفاع مقدس
مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی  از برنامه ریزی رسانه استانی در هفته دفاع مقدس خبر داد و گفت : همزمان با هفته دفاع مقدس ، این مرکزبا تولید و پخش برنامه های مختلفی یاد وخاطره رشادتها و ایثارگریهای رزمندگان اسلام در صیانت از آرمان های انقلاب اسلامی را گرامی خواهد داشت.
محسن نصرپوراز مستند 59-13ویژه هفته دفاع مقدس در 7 قسمت خبر دادوگفت: این مستند به بیان خاطرات وشرایط ویژه جنگی و ابتکارات رزمندگان در موقعیت های مختلف می پردازد. 
مجموعه مستند سیزده - پنجاه و نه در 7 قسمت 40 دقیقه ای تولید شده، که هر قسمت به تاریخچه ابتدا تا انتهای دفاع مقدس، رسته های مختلف اعم از آموزش، تبلیغات، تخریب، بهداری، پشتیبانی در سپاه پاسداران و ارتش می‌پردازد.
پژوهشگر ، نویسنده و کارگردان این مستند محمد صادق رمضانی مقدم وتهیه کنندگان مجتبی احسانی وهاشم مسعودی می باشند.
از دیگر برنامه مناسبتی هفته دفاع مقدس صبح خراسانی به تهیه کنندگی محسن ناطقی که از مهمانان و دست اندرکاران نیروهای مسلح دعوت می کند و درباره برنامه های ویژه این هفته گفتگو می شود. دراین  برنامه زنده نیز از تصاویر و وله ها و نیز موسیقی های مناسب این هفته پخش می شود. این برنامه 6 قسمتی به مدت 25 دقیقه و جمعاً 150 دقیقه به این موضوع می پردازد.
مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی  با اشاره به برنامه  شب شرقی  به تهیه کنندگی محسن وکیلی و مجید جلیل زاده ازدیگربرنامه های ویژه  این هفته نام برد وافزود:در این برنامه از مهمانان و خانواده های نیروهای مسلح ارتش وسپاه و همچنین از افراد نامی واز خانواده هایی که د ر هشت سال دفاع مقدس فعال بوده انددعوت می شود تا درباره فعالیت های خویش گفتگو کنند.
اشاره به تهیه کنندگی آرش رهبراز دیگر برنامه های سیمای خراسان رضوی که با دعوت از سرداران و امیران و فرماندهان ارشد نامی ارتش و سپاه استان به مدت  30 دقیقه به این موضوع می پردازد.
 همچنین در مسیر زندگی برنامه دیگرسیمای خراسان رضوی  به تهیه کنندگی مسعود قرایی و کارگردانی مصطفی رحمانی که از خانواده های نظامی و انتظامی دعوت می کند و د رباره زندگی آنان و اتفاقات تلخ و شیرین گفتگو می شود. در این برنامه به مدت 45 دقیقه و 3 برنامه به موضوع خانواده های نظامی می پردازد.
محسن نصرپوربا اشاره به برنامه های سیما در این ایام، افزود: رژه ویژه نیروهای مسلح به تهیه کنندگی علی خیابانی وکارگردانی محمد کوهانی بااعزام واحد سیار و عوامل تولید به محل رژه نیروهای مسلح و ارسال تصاویر از نیروهای مسلح به صورت زنده وپخش از سیمای خراسان رضوی و همچنین مصاحبه با فرماندهان و فعالان فرهنگی ونظامی می پردازد.
نصرپور در خصوص برنامه های پخش سیما نیز گفت : تأمین و پخش سیما نیز در کنار واحد تولید ، آیتمهای مختلفی از قبیل فیلم های سینمایی باموضوع دفاع مقدس، سرود ، وله ، میان برنامه ، زیرنویس و ... برای این مناسبت آماده کرده که در فواصل برنامه های مختلف پخش خواهد نمود .
مدیرکل صداوسیمای خراسان رضوی  سپس به بیان برنامه های شبکه استانی رادیو در هفته دفاع مقدس پرداخت و افزود : معاونت صدای مرکز خراسان با برنامه حماسه و اقتداراز ساعت ۸:۱۵تا ۱۱صبح به تهیه کنندگی محمدکمالی وگویندگی کیانوش بیاری، 
بصورت زنده رژه آغازین روز از هفته دفاع مقدس را پوشش خواهد داد. برنامه ترکیبی نمایشی بالاخیابون پایین خیابون نیز از 
ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰که  شامل بخشهایی چون گزارش ،نمایش، راه بندان ،ساخت ایران ،گشت و گذار و معرفی کتاب و کارشناس است با مسئولین ارتش و سپاه گفتگو خواهد شد.
وی به دیگر برنامه های رادیو نیز اشاره کرده و اظهار داشت : در سایر