رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در مشهد

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، تولیت آستان قدس رضوی امروز در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در مشهد در مراسم گرامیداشت روز خبرنگار در مشهدساختمان روزنامه قدس گفت:خبرنگاران و اصحاب رسانه همواره در عرصه آگاهی بخشی و امید بخشی در جامعه تلاش می کنند و بدون تردید در جامعه اسلامی و نظام اسلامی باید توجه به ابزار اطلاع رسانی و کسانی که در عرصه خبر آگاهی بخش و امید آفرینی در جامعه نقش دارند الویت داشته باشد.

حجت الاسلام والمسلمین سید ابراهیم رئیسی با اشاره به نقش خبرنگاران در نقد افزود: اگر جامعه ای عاری از نقد و نقد پذیری باشد فساد و رانت سراسر آن را خواهد گرفت.

او گفت: رسانه انقلابی در شناخت دشمن همواره پیش قدم است؛ رهبری بارها در خصوص مسئله نفوذ تاکیداتی داشته اند اما باید توجه داشت که در فضای رسانه ای شناخت این نفوذ کار آسانی نیست زیرا می توان در هر بخش از سیاست، اقتصاد، اجتماع و فرهنگ شاهد این نفوذ باشیم.

عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: امروزه استکبار جهانی با فریب، شایعه پراکنی و روش های ضد رسانه ای حق را در منظر مردم باطل نشان می دهد و با شعار های حقوق بشری سعی در فریب دنیا دارد و بیشتر رسانه های نشر دهنده این اخبار در دنیا در اختیار مستکبران است تا هولناک ترین جنایات خود را با این کار بپوشانند و به تخریب کشورهای حق طلب بپردازند.

رئیسی با اشاره به برنامه ریزی های دقیق این رسانه هابرای القای یاس و ناامیدی در جوامع بشری گفت: امروزه اگر بناست در برابر خودکامگی ها و خودخواهی های آمریکا و شرکایش ایستادگی کنیم باید در بحث رسانه انقلابی عظیم همانند آنچه در سال های اخیر صورت گرفته است، صورت بگیرد.

او همچنین با اشاره به موضوع مدافعان حرم تاکید کرد: اگر رشادت های فعالان رسانه در نشان دادن فتوحات ارزشمند نیروهای اسلام در برابر در جبهه های حق علیه باطل نبود بیشتر مردم دنیا همواره تصور می کردند که داعش از مخالفان دولت سوریه است اما امروزه همگان می دانند که داعش دشمن بزرگ بشریت است.

در این مراسم از خانواده شهیدان خزائی و جهانی ، 5 چهره ماندگار روزنامه و 3 خبرنگار این روزنامه تجلیل شد.