رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

ممنوع بودن تردد خودرو‌های شخصی پلاک زوج، فردا در مشهد - محتوای خبر

 

 

متن خبر

ممنوع بودن تردد خودرو‌های شخصی پلاک زوج، فردا در مشهد

تردد خودرو‌های شخصی پلاک زوج به جز حودرو‌های امدادی، فردا در مشهد ممنوع است.

 به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، مرکز خراسان رضوی، دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای خراسان رضوی گفت: به  علت شدت آلاینده ممنوع بودن تردد خودروهای شخصی پلاک زوج، فردادر مشهدهای هوا تردد خودروهای شخصی پلاک زوج از ساعت 24 امشب تا ساعت 24 فردا شب در مشهد ممنوع است اما خودروهای امدادی و ناوگان حمل و نقل عمومی این امر مستثنی هستند.

حمید صالحی در پایان جلسه کارگروه اجرایی و اضطراری کاهش آلودگی هوا و گردو غبار استان به خبرنگار ما افزود : پلیس راهور هم از تردد  همه خودروهای بدون معاینه فنی جلوگیری می کند.

وی گفت: بر اساس پیش بینی ها در روز پنجشنبه آلاینده ها در مشهد افزایش  می یابد وهوای مشهد در وضع بنفش  و اضطرارقرار می گیرد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان رضوی افزود: منشا این آلودگی ذرات گرد وغبار موجود در هواست که از صحرای قره قوم و کانون بحران هرات به این سمت منتقل شده و هوای مشهد را متاثر کرده است.

صالحی با اشاره  به ایجاد شرایط اضطراری دیروز هوای مشهد  و تشکیل جلسه با هدف کاهش آلودگی هوا در استانداری  گفت: بر اساس تصمیمات در این جلسه  و با هدف کاهش تردد ناوگان حمل و نقل عمومی، فاصله تردد قطارهای شهری به  5 دقیقه کاهش می یابد و  همه اتوبوس های ناوگان اتوبوسرانی مشهد در زمان حضور در پایانه ها موظف به خاموش کردن خودرو هستند.

وی گفت : در کنار تاخیر دوساعته در شروع فعالیت ادارات و تعطیلی دوساعت زودتر از موعد بانک ها ونیز تعطیلی مدارس و مهد کودک ها طی امروز و فردا مصوب شد؛  همه فعالیت های ورزشی  امروز در محیط باز و  فردا در همه فضاهای سرپوشیده و روباز ممنوع  باشد.

دبیر کارگروه کاهش آلودگی هوای خراسان رضوی گفت: بر این اساس شهرداری از  همه فعالیت های عمرانی که موجب تشدید آلودگی ها در سطح شهر می شود جلوگیری می کند و همه  تاسیسات شن و ماسه در شمال و شرق مشهد طی امروز و فردا تعطیل  است.

صالحی افزود:مصرف سوخت مایع در همه  نیروگاه های مشهد  در روزهای پایانی هفته ممنوع است .

بر اساس اعلام استانداری خراسان رضوی همچنین طی امروز و فردا همه مراکز آموزشی تعطیل خواهند بود به جز امتحاناتی که به صورت هماهنگ و سراسری برگزار می شود؛ تصمیم گیری در بحث تعطیلی دانشگاهها اطلاع رسانی خواهد شد.

از  همه شهروندان خواسته شده است: در این شرایط نهایت همکاری را داشته باشند و جز موارد اضطراری از منزل خارج نشوند و در صورت نیاز به حضور در شهر از ماسک های مناسب استفاده کنند.

گروه های حساس چون بیماران تنفسی ، قلبی و عروقی ،خردسالان و سالمندان در سطح شهر تردد نکنند.

هوای مشهد دیروز با شاخص کیفیت بنفش در شرایط اضطرار قرار  داشت.

واحدهای سیار اورژانس  از دیروز در نقاط پرتردد شهر  مستقر شده اند.