رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

3 شهر معرفی شده خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی - محتوای خبر

 

 

متن خبر

3 شهر معرفی شده خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی

3 شهر خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی معرفی شدند.

به گزارش خبرنگار خراسان رضوی خبرگزاری صدا و سیما، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری خراسان رضوی در دیدار با جمعی از سه شهر معرفی شده خراسان رضوی برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکیاعضای هیات نظارت شورای نگهبان استان گفت: مشهد، نیشابور و سبزوار سه شهری هستند که این استان آمادگی برگزاری انتخابات الکترونیکی را در آن ها دارد و به وزارت کشور پیشنهاد شده است.

سید جواد حسینی در این دیدار به موضوع آموزش در خصوص برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی اشاره کرد و افزود: باید شرایط برای برگزاری انتخابات الکترونیکی فراهم شود و در این زمینه باید آگاهی مردم در این زمینه ارتقا یابد و با کوچترین خطا در حوزه انتخابات برخورد شود.

او گفت: باید رفتار همه مسئولان در عرصه انتخابات بر مبنای قانون باشد و تفسیر از قانون نیز باید از طریق مراجع ذی صلاح صورت بگیرد؛ نیروی نظارتی هم باید به خوبی انتخابات را رصد و با کوچکترین خطا به صورت قاطع برخورد کند تا مشکلی در این زمینه به وجود نیاید.

معاون استاندار خراسان رضوی گفت: اعتماد مردم به مجریان و ناظران انتخابات، با سالم برگزار کردن انتخابات افزایش می یابد که این مهم در گرو آموزش و اشراف کامل دست اندرکاران به قوانین است.

حسینی افزود: 75 هزار نفر در برگزاری انتخابات سال آینده دخیل هستند.