رونق تولید ملی | شنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۸

4 ایستگاه مشهد در وضع اضطرار و یک ایستگاه در وضع بحران - محتوای خبر

 

 

متن خبر

4 ایستگاه مشهد در وضع اضطرار و یک ایستگاه در وضع بحران

هوای مشهد امروز هم ناسالم و برای همه گروهها در وضع هشداراست.

 به گزارش خبرگزاری صداو سیما، مرکز خراسان رضوی، براساس اطلاعات دریافتی از مرکز پایش آلاینده های زیست محیطی مشهد4ایستگاه مشهد در وضع اضطرار و یک ایستگاه در وضع بحران مقدس شاخص کلی کیفیت هوا در این کلانشهر هم اکنون  178و هوا ناسالم است.

براساس این اطلاعات  شاخص لحظه ای کیفیت هوا نیز، هم اکنون 174 پی اس آی  و  ناسالم است.

شاخص کلی کیفیت هوا درایستگاه سجاد با 256 پی اس آی خطرناک و در وضع بحران و در  4ایستگاه کریمی، چمن، سرافرازان و خیام جنوبی بیشتر از 200 پی اس آی در وضع اضطرارو هوا در این مناطق خیلی ناسالم است .

شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه هایویلا، مفتح ، لشگر، طرق، شهر، سمزقند،رسالت، خیام شمالی و آوینی بین 150 تا 200 پی اس آی و هوا  در این مناطق ناسالم برای همه گروهها است.

شاخص کلی کیفیت هوا در ایستگاه های صدف، حرم مطهر، تقی آباد و الهیه نیز بین 100 تا 150 و برای گروههای حساس در وضع هشدار است.

عوارض بهداشتی هوای ناسالم، افزایش بیماری های قلبی یا ریوی، مرگ زود رس در بیماران قلبی و سالمندان و افزایش علائم تنفسی در کل جمعیت اعلام شده است.

توصیه شده است: افراد مبتلا به بیماری های قلبی یا ریوی، کودکان و سالمندان از فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل اجتناب ورزند و افراد دیگر نیز باید فعالیت های طولانی یا سنگین خارج از منزل را کاهش دهند.

هوا با شاخص کلی کیفیت کمتر از 50 پاک، بین 50 تا 100 سالم، بین 100 تا 150 در وضع هشدار برای گروههای حساس، بین 150 تا 200 در وضع هشدار برای همه گروهها و بیشتر از 200 در وضع  اضطرار است.