سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

اجرای آیین سنتی "صلات" بر فراز گلدسته‌های حرم رضوی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

اجرای آیین سنتی "صلات" بر فراز گلدسته‌های حرم رضوی

همزمان با نخستین روز ماه محرم ، آیین سنتی "صلات" با حضور خادمان بارگاه امام رضا(ع) بر فراز گلدسته‌های حرم مطهر رضوی انجام ‌شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان رضوی، در این آیین سنتی که سابقه 300 ساله در آستان قدس رضوی دارد، خادمانآغاز ویژه برنامه بارگاه منور رضوی بر سر شش گلدسته ایوان عباسی، گوهرشاد و گلدسته کنار گنبد مطهر نوای «باز این چه شورش است که در خلق عالم است» را همخوانی کردند و فرا رسیدن ماه محرم و ماه عزا را به مردم اطلاع دادند.

در این مراسم که ساعاتی پس از طلوع آفتاب آغاز شد، خدام بارگاه منور رضوی اذن شروع مراسم عزاداری ماه محرم را از ساحت قدسی حضرت ثامن الحجج(ع) گرفتند و مردم را برای شرکت در این مراسم دعوت کردند.

مراسم صلات از مراسم کهن در حرم رضوی است که در آن خادمان با حضور در صحنه‌های مختلف حرم رضوی و در کنار گلدسته‌های این مکان مقدس، زائران و مجاوران را به شرکت در مراسم های عزاداری ماه محرم در حرم رضوی دعوت می‌کنند.

همچنین از روز گذشته حرم مطهر رضوی نیز به ‌عنوان کانون اصلی شهر مشهد برای عزاداران و سوگواران اباعبدالله الحسین(ع) و شیعیان و محبان اهل‌بیت(ع) سیاه‌پوش عزای حضرت سید الشهدا(ع) شده است و برنامه‌های مختلف مذهبی و عزاداری به همین مناسبت اجرا می‌شود.پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون