سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

اعلام برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق علیه السّلام در حرم رضوی علیه السّلام - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

اعلام برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق علیه السّلام در حرم رضوی علیه السّلام

برنامه‌های سالروز شهادت امام صادق علیه السّلام در حرم رضوی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: مراسم شب شهادت اعلام برنامه های سالروز شهادت امام صادق(ع) در حرم رضویششمین امام شیعیان، چهارشنبه 28 تیر، بعد از نماز مغرب و عشاء با قرائت زیارت امین الله در صحن جامع رضوی و سخنرانی آیت الله حسینی بوشهری برگزار می شود.

حجّت الاسلام سیدجلال حسینی افزود: مداحی و ذکر مصیبت ذاکران خاندان عصمت و طهارت علیه السّلام از دیگر برنامه‌های این مراسم است.

او گفت: مراسم سالروز شهادت امام صادق علیه السّلام نیز در دو بخش قبل از نماز ظهر و عصر و بعد از نماز در رواق امام خمینی رحمت الله علیه حرم رضوی برگزار می‌شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: این مراسم قبل از نماز ظهر در ساعت 10 و 45 با قرائت قرآن، زیارت امین الله، بیان احکام و سخنرانی آیت الله علم الهدی؛ نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی و امام جمعه مشهد مقدّس برگزار می شود.

حسینی افزود: پس از اقامه نماز جماعت ظهر و عصر توسط آیت الله جعفر سبحانی این مراسم و سخنرانی ادامه می‌یابد.

او گفت: در دیگر اماکن متبرکه حرم مطهّر رضوی علیه السّلام نیز به این مناسبت سخنرانی، حلقه معرفت، مداحی و روضه‌ خوانی ویژه عموم زائران و مجاوران برگزار می شود.

همزمان با ساروز شهادت امام جعفر صادق علیه السّلام اجتماع بزرگ صادقیون در عرصه میدان شهدا به طرف حرم رضوی برگزار می شود.

امام صادق علیه السّلام در سال 148 قمری به دست عوامل منصور دوانیقی مسموم شد و بر اثر آن به شهادت رسید. برخی تاریخ شهادت این امام همام را نیمه رجب و برخی 25 شوال اعلام کرده اند که مشهور میان مورخان و سیره‌ نگاران شیعه، همان قول دوم یعنی 25 شوال است.پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون