سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

افزایش 22درصدی اتباع خارجی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

افزایش 22درصدی اتباع خارجی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی

حضور اتباع خارجی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی امسال 22 درصد افزایش یافت.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،  سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی گفت: افزایش 22درصدی اتباع خارجی در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی 22هزار  نفر از اتباع خارجی مقیم در خراسان رضوی برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین حسینی نام نویسی کرده‌اند که این آمار در مقایسه با پارسال  22 درصد افزایش دارد.

محمدتقی هاشمی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما اظهار کرد: طبق آمارهای ارائه شده از 15 مهر تا دیشب 22 هزار و 554 نفر از زائران افغانستانی برای شرکت در راهپیمایی عظیم اربعین از مرز دوغارون وارد ایران شدند.

وی با اشاره به استقرار دو  موکب در مرز دوغارون افزود: موکب مرزبانی در نقطه صفر مرزی و موکب بزرگ امام رضا(ع) که به همت آستان قدس رضوی و ستاد مردمی در مرز دوغارون مستقر شده است پس از پذیرایی و اسکان موقت زائران را به سمت مشهد اعزام می‌کنند.

سرپرست اداره کل امور اتباع و مهاجرین خارجی خراسان رضوی بابیان این که  طبق تمهیدات انجام شده، مواکب اسکان زائران خارجی خراسان رضوی 45 تا 60 روز فعال خواهد بود گفت: در مجموع 15 موکب افغانستانی در خراسان رضوی اسکان و پذیرایی از زائران را انجام می‌دهد و چهار موکب در شهرهای نجف و کربلا از اتباع کشور افغانستان دایر است.

هاشمی افزود:  امسال دویست و 15  هزار و 2200 هزار نفر از اتباع عراقی، بحرین و آسیای مرکزی برای شرکت در راهپیمایی اربعین حسینی از خراسان رضوی شرکت کرده‌اند.

وی با اشاره به مراسم پایانی دهه صفر گفت: پایان صفر میزبان جمع زیادی از زائرانی هستیم که از زیارت عتبات عالیات برمی‌گردند و یا برای شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) شرکت می‌کنند و پیش‌بینی می‌شود امسال 60 هزار زائر پاکستانی در این مراسم شرکت کنند.

امسال برای اولین بار خراسان رضوی پذیرای 15 هزار زائر پاکستانی برای شرکت در مراسم شهادت امام رضا(ع) و رحلت رسول اکرم(ص) در مشهد مقدس خواهد بود.

پارسال بیش از 30 هزار نفر از اتباع کشور افغانستان برای شرکت در کنگره عظیم اربعین کشور عراق از مرز دوغارون وارد ایران شدند.

 مرز دوغارون در تایباد در منطقه مرزی شرق کشور قرار دارد.

 پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون