سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۲۵ فروردین ۱۴۰۰

برگزاری برنامه‌های دهه دوم محرم در حرم رضوی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

برگزاری برنامه‌های دهه دوم محرم در حرم رضوی

ویژه برنامه های تبلیغی- مذهبی دهه دوم محرم الحرام در حرم مطهر حضرت علی بن موسی رضا(ع) در حال برگزاریست.

 به گزارش خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان رضوی، معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: با توجه به اینکه دهه دومبرگزاری برنامه‌های دهه دوم محرم در حرم رضوی محرم با روزهای پایانی شهریور مصادف شده و در این بازه زمانی زائران زیادی به حرم مطهر رضوی مشرف می‌شوند ، لذا برای بهرمندی هر چه بیشتر زائران برنامه‎های متعددی تدارک دیده شده است.

حجت الاسلام حسین شریعتی‌نژاد با اشاره به اینکه هر روز بعد از نماز صبح، قبل از نماز ظهر و قبل و بعد از نماز مغرب و عشاء در رواق امام خمینی(ره) مراسم سخنرانی و عزاداری دایر است، اظهار کرد:  شرحی بر رساله حقوق امام سجاد(ع)، نقش اسراء در احیای عاشوری، آثار و دستاوردهای عاشورا، سیره و زندگانی امام سجاد(ع)، اخلاق زندگی از منظر قرآن و حدیث و خیرخواهی خداوند موضوعاتی است که در سخنرانی‌های دهه دوم محرم در حرم رضوی تبیین می‌شود.
وی تصریح کرد: حجج اسلام والمسلمین محمدرضا رجایی‌پور، محمدعلی فیض‌آبادی، عبدالحمید واعظ‌شهیدی، عباس فرازی‌نیا، سیدمحمد سیدی‌نسب و جعفر اسلامی‌فر پیرامون موضوعات فوق در رواق امام خمینی(ره) به ایراد سخنرانی می‌پردازند.
شریعتی‌نژاد با اشاره به برنامه‌های بیان معارف اهل‌بیت(ع) در مسجد گوهرشاد، اظهار کرد: امر به معروف و نهی از منکر از نگاه امام حسین(ع)، شرح فرازهایی از صحیفه سجادیه، فرهنگ عاشورا و معارف حسینی موضوعاتی است که در دهه دوم محرم در شبستان‌های مسجد گوهرشاد تبیین می‌شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی اضافه کرد: در رواق حضرت زهرا(س) و حضرت معصومه(س) نیز هر روز قبل از نماز ظهر و عصر و مغرب و عشاء مراسم سخنرانی، عزاداری و قرائت ادعیه ویژه بانوان برگزار می‌شود.
وی در ادامه از برگزاری حلقه های معرفت و پرسمان دینی در صحن جمهوری خبر داد و گفت: قرائت ادعیه، زیارت و مرثیه سرایی و عزاداری از سوی مداحان و ذاکران اهل بیت(ع) و تبیین احکام امربه معرف ونهی ازمنکر، احکام عزاداری و احکام زائر از دیگر برنامه‌های حرم رضوی ویژه عموم زائران و مجاوران در دهه دوم محرم است که در عموم اماکن متبرکه حرم مطهر رضوی برگزار می‌شود.
معاون تبلیغات اسلامی آستان قدس رضوی یادآور شد: مراسم عزاداری، سخنرانی و بیان احکام، پاسخگویی به سوالات شرعی، ویژه زائران غیرایرانی نیز در رواق‌های غدیر، کوثر و شیخ حر عاملی برگزار می‌شود.پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون