سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۹ فروردین ۱۴۰۰

تاکید برتعامل بیشتر ایران و لیتوانی - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

تاکید برتعامل بیشتر ایران و لیتوانی

به گزارش خبر گزاری صدا و سیما،مرکز خراسان رضوی، غلامعباس ارباب خالص امروز در دیدار با آدریوس بروزگا تاکید برتعامل بیشتر ایران و لیتوانی،سفیرآکرودیته لیتوانی  در ایران افزود:خراسان رضوی توانمندیهای اقتصادی فراوانی از جمله در بخشهای پتروشیمی ،فولاد ،تولید خودرو، برق و گاز طبیعی ،تولید لوازم خانگی، مصالح ساختمانی و تولیدات معدنی دارد.

او در ادامه آمادگی خراسان رضوی را برای بسط روابط اقتصادی و تجاری با لیتوانی و جذب سرمایه گذاران آن کشور  در طرحهای اقتصادی استان و همکاری مشترک در حوزه تولید اعلام کرد.

سفیر آکرودیته لیتوانی نیز در این دیدار گفت: زمینه مناسبی برای توسعه گردشگری بین ایران و لیتوانی به خصوص در مشهد وجود دارد.

بروزگا ابراز امیدواری کرد باراه اندازی خط پرواز مستقیم بین تهران و پایتخت لیتوانی زمینه تعامل بین دوکشور و توسعه تجارت فراهم شود.

او با معرفی آقای کریمی به عنوان کنسول افتخاری این کشور در جمهوری اسلامی ایران ابراز امیدواری کرد با انتخاب و معرفی وی زمینه توسعه روابط دوجانبه به ویزه در بخش اقتصادی و گردشگری فراهم شود.

 سفیر اکرودیته دیپلماتی است که علاوه بر نمایندگی سیاسی دولت متبوع خود در کشوری که مقیم است، در کشور مجاورآن نیز به عنوان سفیر اکرودیته فعالیت می ‏کند و از نظر حقوق کنسولی همانند سفیر مقیم است.

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون