سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | سه‌شنبه، ۳۱ فروردین ۱۴۰۰

تضمین آینده جامعه با حضور دانشجویان توانمند و قدرتمند - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

تضمین آینده جامعه با حضور دانشجویان توانمند و قدرتمند

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، استاندار خراسان رضوی در دیدار با مسئولان وتضمین آینده جامعه با حضور دانشجویان توانمند و قدرتمند نمایندگان تشکلهای دانشجویی دانشگاههای مشهد گفت: آینده جامعه با حضور دانشجویان توانمند و قدرتمند تضمین می شود و دانشجویان باید سیاسی؛ یعنی آگاه به مسائل‌ درون و بیرون کشور، منتقد و آرمانخواه باشند.

علیرضا رشیدیان افزود: به دانشجو و دانشگاه نقاد احتیاج داریم زیرا دانشگاه تک صدایی جامعه تک صدایی به دنبال دارد.

 او گفت: نتیجه جریان ضد استبدادی و ضد استعماری ایران، حرکت 16 آذر بود که در آن دانشجویان جان خود را برای عزت و آزادی ایران فدا کردند و همین فرهنگ در عرصه مبارزه با نظام ستم شاهی، پیروزی انقلاب اسلامی، دوران دفاع مقدس و ایستادگی مدافعان حرم نیز استمرار داشت و جزو خصوصیات بارز جوانان و دانشجویان این کشور بوده است.

 استاندار خراسان رضوی بر تعامل تشکلهای دانشجویی و تعامل بین حوزه و دانشگاه تاکید کرد.

رشیدیان در زمینه رفع مشکل اشتغال و سهم دانشجویان در این زمینه افزود: کارشناس ارشد و دکترای ما باید بتواند با پایان نامه خود برای حل معضلات کشور راهکار ارائه دهد و دانش آموختگان باید موضوع پایان نامه های خود را بر اساس معضلات موجود انتخاب و تنظیم کنند.

او  با تاکید بر عدالت توزیعی و رفع آسیبهای اجتماعی گفت: اکنون در حوزه آسیب های اجتماعی 120تشکل غیر دولتی درخراسان رضوی فعال است که پارسال 40میلیارد ریال برای طرحهای آنها تخصیص یافت.

استاندار خراسان رضوی افزود: با همه اقداماتی که انجام شده است هم اکنون 300هزار نفر بیکار در استان وجود دارد که 48 درصد آنها دانش آموختگان فوق دیپلم تا دکترا هستند.

نمایندگان تشکلهای داشجویی دانشگاههای مشهد نیز در این مراسم بر حفظ استقلال دانشگاهها، پرهیز از فشارهای امنیتی بر دانشجویان، استفاده از ظرفیت های بانوان و جوانان در عرصه های مدیریتی استان و توجه به مطالبات دانشجویان تاکید کردند.

به گفته سید جواد حسینی معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان رضوی هم اکنون 302 هزار دانشجو و پنج هزار عضو هیات علمی در این استان هستند و 205مرکز دانشگاهی، 28تشکل دانشگاهی و 105 تشکل علمی در این استان فعال است.

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون