سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | چهارشنبه، ۱ اردیبهشت ۱۴۰۰

توسعه قرآن کریم در دنیا از اهداف راهبردی جامعه المصطفی العالمیه - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

توسعه قرآن کریم در دنیا از اهداف راهبردی جامعه المصطفی العالمیه

توسعه قرآن کریم از اهداف راهبردی و عالیه جامعه المصطفی العالمیه در دنیا است.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیرکل قرآن و حدیث مجتمع آموزشی جامعة المصطفی گفت: از اهدافراهبردی و عالیه جامعه المصطفی العالمیه توسعه قرآن کریم در سراسر دنیا است که از ابتدایی ترین تا متعالی ترین نوع ارتباط قرآنی یعنی از روخوانی و تلاوت تا فهم و عمل به فرامین قرآن را شامل می‌شود.

حجت الاسلام محمدحسین رفیعی افزود: دفاع از حریم اسلام، قرآن، مکتب و اهل بیت علیهم السّلام و تربیت طلاب قرآن مدار و قرآن محور ،اهتمام جامعه المصطفی برای توسعه فرهنگ قرآنی در سراسر دنیا است.

 او گفت: طبق فرمایش رهبر معظم انقلاب هم اکنون توجه به نقش طلاب در هدایتگری مردم از اهمیت بسزایی برخوردار و مهمترین هدف تربیت طلاب قرآنی هدایت قرآنی در جهان است.

مدیرکل قرآن و حدیث مجتمع آموزشی جامعة المصطفی تعداد نمایندگیهای جامعه المصطفی را در خارج از کشور 80مرکز  اعلام کرد که توسعه قرآن کریم در دنیا از اهداف راهبردی جامعه المصطفی العالمیهدر کشورهای مختلف اروپایی، آمریکایی، آفریقایی و آسیایی مستقر هستند.

حجت الاسلام رفیعی افزود:در کشور هم، هم اکنون 12هزار طلبه از ملیتهای مختلف در شعبه های جامعه المصطفی در کشور در حال تحصیل هستند.

او گفت: شعبه های مجتمع آموزشی جامعه المصطفی اکنون در شش شهر مشهد، قم، تهران، گرگان، اصفهان و تبریز دایراست .

مدیرکل قرآن و حدیث مجتمع آموزشی جامعة المصطفی  افزود: چهار هزار طلبه از 70 ملیت در جامعه المصطفی مشهد مشغول فراگیری علوم اسلامی هستند. جامعة المصطفی العالمیة، نهاد علمی و بین‌ المللی با هویت حوزوی با هدف گسترش علوم اسلامی و تربیت طلاب غیر ایرانی تشکیل شده است.

 این مرکز در سال 1386شمسی با تلفیق سازمان حوزه ‌ها و مدارس علمیه خارج از کشور و مرکز جهانی علوم اسلامی تشکیل شد.پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون