سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | دوشنبه، ۲۳ فروردین ۱۴۰۰

صادرات فولاد، جایگزین صادرات سنگ آهن خام می‌شود. - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

صادرات فولاد، جایگزین صادرات سنگ آهن خام می‌شود.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، محمدرضا نعمت زاده امروز در مراسم بهره برداری از نخستین کارخانه گندله سازی در وزیر صنعت : صادرات فولاد جایگزین صادرات سنگ آهن خاممنطقه سنگان شهرستان خواف گفت:  با تکمیل زنجیره تولید فولاد در ایران برای گسترش صادرات فولاد تلاش میکنیم  تا تبدیل به ارزش افزود برای کشور شود.

او افزود: منطقه سنگان خواف،یکی از بزرگترین مناطق دارای ذخایر سنگ آهن کشور است. در این منطقه، 12 هزار کیلومتر مربع اکتشاف تکمیلی در زمینه سنگ آهن انجام شده است.

  نعمت زاده گفت: منطقه سنگان، دچار محدودیت شدید آبی است و برای بخشهای ذوب و ریخته گری در زنجیره تولید فولاد در سنگان نیاز به آب است،به همین سبب تصمیم گرفته شد که واحدهای ذوب و ریخته گری این منطقه به مکان دیگری که آب مورد نیاز را داشته باشد منتقل شوند.

او افزود: در این راستا، یک واحد ذوب در نیشابور افتتاح شد و واحدهای ریخته گری و ذوب دیگری نیز برای دستیابی به این هدف به بهره برداری خواهند رسید.

 معادن سنگ آهن سنگان  در 16 کیلومتری شهر سنگان از توابع شهرستان خواف قرار گرفته است. شهر سنگان در  فاصله 300 کیلومتری جنوب شرقی مشهد قرار دارد.
پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون