سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | پنج‌شنبه، ۲۶ فروردین ۱۴۰۰

مشهد الرّضا علیه السّلام عزادار شهادت پنجمین ستاره درخشان ولایت و امامت - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

مشهد الرّضا علیه السّلام عزادار شهادت پنجمین ستاره درخشان ولایت و امامت

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، بارگاه ملائک نشین رضوی نیز سیاهپوش و عزادار شهادت باقرالعلوم؛ حضرت محمدمشهد الرضا عزادار شهادت پنجمین ستاره درخشان ولایت و امامت ابن علیّ علیهما السّلام  و مملو از حضور زائران بی شماری است که سیاه پوش در این مصیبت برای تسلیت گویی به محضر مبارک امام هشتم مشرف شده اند.

زائران عزادار در صحن و سرای رضوی ماوا گرفته اند و نوحه خوان و سوگوار، دل رهسپار بقیع غریب کرده اند.

به همین مناسبت ویژه برنامه سالروز شهادت امام محمد باقر امروز در

حرم رضوی برگزار می شود.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اعلام کرد: ویژه برنامه روز شهادت امام محمّد باقر علیه السّلام  از ساعت 10 و 30 دقیقه امروز تا بعد از اقامه نماز جماعت ظهر در رواق امام خمینی رحمت الله علیه برگزار می‌شود و در این مراسم آیت‌الله سید احمد علم‌ الهدی امام جمعه مشهد سیره آن حضرت را برای زائران تبیین می‌کند.

حجّت‌ الاسلام سید جلال حسینی افزود: ویژه برنامه شام شهادت امام باقر(ع) نیز پس از نماز مغرب و عشاء از ساعت 18 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین محمدباقر گرایلی در صحن جامع رضوی برگزار می‌ شود.

او گفت: مرثیه خوانی و مراسم ذکر مصیبت مداحان اهل ‌بیت عصمت و طهارت(ع) در سوگ شهادت آن حضرت از دیگر برنامه های این مراسم در شهادت پنجمین امام شیعیان است.

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: برپایی جلسات سخنرانی با موضوع بررسی ابعاد مختلف شخصیت امام باقر علیه السّلام در دیگر اماکن متبرکه، ویژه برنامه عزاداری و سوگواری ویژه خواهران در رواق‌ های دارالحکمه و دارالاجابه، حضرت معصومه و حضرت زهراء سلام الله علیها از دیگر برنامه‌ ها در حرم رضوی به مناسبت سالروز شهادت آن حضرت در حرم مطهر رضوی است.

حسینی گفت: ویژه برنامه عزاداری و سوگواری برای زائران عرب و اردو زبان کشورهای مختلف نیز در رواق‌ دارالرحمه و غدیر حرم رضوی برگزار می شود.

به همین مناسبت مراسم عزاداری و سوگواری در مساجد و حسینیه های شهر و همچنین در دیگر شهرستانهای خراسان رضوی هم امروز برگزار می شود.

دیشب در شام شهادت امام محمّد باقر علیه السّلام ویژه برنامه عزاداری با حضور پر شور زائران در حرم رضوی برپا شد.

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون