سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

نشست صمیمی محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان و مدیر کلّ - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

نشست صمیمی محسن نصر پور مدیر کل صدا و سیمای خراسان و مدیر کلّ

صدا و سیما کمک رسان خوبی برای معرفی آثار تاریخی است.

صداوسیما کمک رسان خوبی برای معرفی آثار تاریخی است

به گزارش گروه استان‌های باشگاه خبرنگاران جوان از مشهد؛  محمد رحیم رهنمادر نشست صمیمی با محسن نصر پور مدیر کل صداوسیمای خراسان رضوی افزود:میراث فرهنگی آمادگی دارد تفاهم نامه همکاری مشترک بین میراث فرهنگی و صداوسیما منعقد شود و ذیل آن کارگروه مشترک همکاری بیشتر تشکیل می‌دهیم و صداوسیما به خوبی می‌تواند از فضا‌های میراث فرهنگی در برنامه سازی و اجرای برنامه‌های خود بهره گیری کند.

وی با بیان اینکه حدود ۳۰ درصد تاسیسات گردشگری کشور در خراسان رضوی بویژه مشهد ایجاد شده است گفت:در خراسان رضوی دو هزار تاسیسات گردشگریشامل واحد‌های اقامتی، دفاتر خدمات مسافرتی و جهانگردی و سایر پروژه‌ها داریم و آثار تاریخی ارزشمندی در این استان وجود دارد که قنات قصبه گناباد به عنوان اولین اثر تاریخی استان ثبت جهانی شده است.
مدیر کل میراث فرهنگی خراسان رضوی تصریح کرد:مشهد در سال ۲۰۱۶ توانست عنوان جهانی گوهرسنگ‌ها را به دست آورد که در زمینهسنگ‌های قیمتی و نیمه قیمتی مانند فیروزه و یاقوت باید بیشتر اطلاع رسانی شود و با وجود این همه ظرفیت، ارزش بالای اقتصادی برای مشهد ایجاد کرده است.
رهنما گفت: وجود آس باد‌ها و واحد‌های بوم گردی هم از دیگر ظرفیت‌های خوب استان است که ثبت جهانی اس باد‌های نشتیفان خواف را در دستور کار داریم.
وی  افزود: استان خراسان نیاز به یک طرح جامع گردشگری و احیای مسیر جاده ولات دارد و دانشجویان خارجی که در دانشگاه‌های مشهد مشغول به تحصیل هستند سفیران خوبی می توانند برای معرفی ایران در دنیا محسوب می‌گردد.


پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون