سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | شنبه، ۲۸ فروردین ۱۴۰۰

وداع باشکوه با پیکر مطهر شهید حججی درحرم امام رضا علیه السّلام - تولیدات تلویزیون

 

 

برنامه های تلویزیون

وداع باشکوه با پیکر مطهر شهید حججی درحرم امام رضا علیه السّلام

تولیت استان قدس رضوی گفت: خون مقدس شهدا در سوریه و یمن سبب جهل زدایی شده است.وداع باشکوه با پیکر مطهر شهید حججی درحرم امام رضا(ع)

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی،حجت الاسلام و المسلمین سید ابراهیم رئیسی عصر امروز در مراسم وداع با پیکر شهید محسن حججی در صحن جامع رضوی حرم مطهر امام رضا علیه السّلام در مشهدگفت: پیکر شهید حججی طوفان ملی از شور و شعور در کشور برپا کردو رمز وحدت همه سلایق شد .

او  افزود: شهید حججی ،حجت خدا برای امتداد جریان عاشورا و حجت خدا برای آن است که بگوید استغاثه اباعبدالله الحسین علیه السّلام در عالم لبیک گو دارد.

تولیت استان قدس رضوی گفت: رهبر معظم انقلاب فرمودند که شهید حججی حجت ما برای خدا و سر دادن در راه خدا و نشانگر قساوت و شقاوت دشمنان، دشمن شناسی و دشمن ستیزی، وظیفه مند عمل کردن، حاکمیت حق و زدودن باطل شد.

او در ادامه گفت: دشمنان تلاش کردند عاشورا در عاشورا بماند و پیام آن در طول تاریخ به دوره ها و زمانهای آینده نرسد اما بزرگان دین با تاکید بر برگزاری مراسم عزاداری برای امام حسین(ع) تلاش کردند عاشورا و پیام آن تا ابد زنده بماند.

حجت الاسلام و المسلمین رئیسی افزود: خون اباعبدالله الحسین علیه السّلام باعث بیداری عالم شد که جلوه این بیدارگری در ظهور انقلاب اسلامی تبلور یافت و خون مطهر شهدای انقلاب باعث بیداری مردم کشورهای اسلامی از قلب آفریقا تا سوریه و یمن شد.

او گفت: تنها خواسته مردم مظلوم یمن، سوریه و آفریقا و سایر کسانی که فریاد آزادی سرداده اند مسلمان زندگی کردن است اما دشمن می خواهد اخلاق و رفتار جاهلی در عالم گسترش یابد و برای تحقق این هدف با حمایت از گروههای تکفیری، القاعده و داعش ، فجیع ترین جنایات را در کشورهای اسلامی انجام میدهد.

تولیت آستان قدس رضوی افزود: در برابر مشکلات متعددی که مستکبران برای مسلمانان ایجاد کردند مقتدای بصریت آفرین انسانهای آزاده با رصد کردن شرایط دشمن پرچم عاشورایی و مبارزه با جور و حسینی زندگی کردن را برافراشتند همانطور که این پرچم توسط امام راحل در ایران برافراشته شد و تداوم آن به دست رهبری و ملت ایران انجام گرفت.

او گفت: اگر شهید حججی ها و دیگر شهدای عالیقدر مدافع حرم نبودند و اگر تلاش مردم سوریه و عراق نبود امروز باید در کرمانشاه و مهران با داعش مبارزه می کردیم. جوانانمان نشان دادنددر مقابل زورگویان می ایستند و ایران به برکت جوانان عاشورایی شکست ناپذیر است.

شهید محسن حُججی از مدافعان ایرانی حرم بود که در مردادماه امسال در منطقهٔ التَنْف –منطقهٔ مرزی بین سوریه و عراق– بدست نیروهای داعش به اسارت درآمد و پس از دو روز به‌شهادت رسید.

پیکر این شهید والامقام  امروز برای تشییع و طواف وارد مشهد مقدس شد و  پس از مراسم وداع برای تشییع  به تهران فرستاده میشود. 

پربازدیدترین های تلویزیون

جدیدترین تولیدات تلویزیون